Rychlý kontakt

SOŠ a SOU Horky nad Jizerou 35
294 73 Brodce

Tel:+420 326 312 234
Mob:+420 604 633 999
Fax: +420 326 312 119

Datová schránka ID: 8erybt4

Web: http://www.souhorky.cz
Mail: souhorky@souhorky.cz
Mail pro úřední podání: sohmb@kr-s.cz

Znamínko Tomáš alias Tadeáš

Znamínko Tomáš alias Tadeáš

Jmenuji se Tomáš Znamínko a jsem absolventem SOŠ a SOU v Horkách n/J maturitní obor Kuchař. Po úspěšném složení maturitní zkoušky v Horkách jsem se rozhodl zkusit jít dál na VOŠ hotelnictví a turismu a Jazykovou školu s právem státní jazykové zkoušky v Poděbradech. Po jejím úspěšném dokončení a získání titulu DiS. jsem se rozhodl pro cestu do zahraničí.

Mou první zastávkou byl 4* hotel Dunraven Arms v Irské vesničce Adare, kde jsem strávil úžasných 8 měsíců na pozici portýra a následně i číšníka hotelové restaurace. Po Irsku jsem uspěl při pohovoru na práci číšníka do krásného 5* grand hotelu Europa v samotném srdci Tyrolska, v Rakouském Innsbrucku. Zde, obklopen skvělými kolegy a krásou Alp, jsem strávil 9 měsíců. Vloni jsem se dostal na pozici číšníka/zástupce manažera v 3* rodinném hotelu nacházejícího se v jižní části Walesu ve Velké Británii.

Co se jazykových zkušeností týče, jsem již od základní školy angličtinář. Tu jsem postupem přes střední školu a vyšší odbornou školu zlepšil na takovou úroveň, kdy nebyl problém domlouvat se z kolegy, novými kamarády ale především s hosty a to hlavně na profesní úrovni. Německému jazyku jsem nikdy moc šancí s mou osobou nedával, ale na Vyšší odborné škole to byl předmět povinný a tak jsem se i její základy naučil. Po mé první pracovní zkušenosti v anglicky mluvící zemi jsem zkusil přijmout výzvu z Rakouska, tedy německy mluvící země. Zde to bylo o dost složitější při komunikaci ale i když jsem si zde dost pomáhal angličtinou a mé sebekritické já vždy tvrdí že zlepšení nebylo žádné, tak každodenní styk a potřeba konverzace s německy hovořícími kolegy a zákazníky se i zde podepsali na zlepšení mých německých jazykových znalostí. A proto všem doporučuji, i přes počáteční nervozitu či strach, abyste zkusili vyjet za hranice naší vlasti a vylepšili si své jazykové schopnosti. A kde lépe, než v dané zemi při dennodenním používání, máte možnost se to naučit?

Za své zkušenosti a znalosti v oboru, které mě přivedly k výše uvedeným pracovním příležitostem v zahraničí vděčím nejen vědomostem získaným studiem na VOŠ ale také pevným základům z oboru, obětavým přístupem kantorů a vedení školy a hlavně nadšením pro mé budoucí povolání získaným u Vás ve škole v Horkách.

Zpět