Rychlý kontakt

SOŠ a SOU Horky nad Jizerou 35
294 73 Brodce

Tel:+420 326 312 234
Mob:+420 604 633 999
Fax: +420 326 312 119

Datová schránka ID: 8erybt4

Web: http://www.souhorky.cz
Mail: souhorky@souhorky.cz
Mail pro úřední podání: sohmb@kr-s.cz

Vít Volprecht

Vít Volprecht

Kdy jsi studoval na naší škole?

Studium na Horkách jsem ukončil v roce 2015, po 6 letech studia, která jsem rozdělil po 3 letech na obor kuchař/číšník a 3 roky obor gastronomie.

 Na co nejraději ve škole vzpomínáš? 

Těžko říct, za tu dobu toho je na vzpomínání opravdu hodně. Z průřezu celého studia, musím říct, že moc rád vzpomínám na kolektiv. Ať už se jednalo o spolužáky se kterými jsme toho hodně zažili. Tak rád vzpomínám i na zaměstnance školy. Záměrně jsem použil slovo zaměstnance, protože nemohu napsat jen učitelé. Myslím také mistry, vychovatele, kuchařky… no bylo jich prostě hodně. U některých z nich si troufnu říci, že se náš vztah v průběhu studia a po něm, změnil v přátelství a toho si moc vážím.

Jaké předměty tě bavily a na jakého z učitelů rád vzpomínáš?

Předměty jsem měl raději ty odborné a s nimi i vzpomínám na jejich učitele. Každý z učitelů mi něco předal ale nejvíce jsem toho asi získal od Romika a paní Somrové. 

Romik(paní uč. Niklová) má dost osobitý styl výuky, který na mě platil a s paní Somrovou jsem strávil mnoho času při přípravách na soutěže. V současném zaměstnání však nejvíce oceňuji práci Jitky Davies, díky které jsem v angličtině udělal velké pokroky a teď mám na čem stavět.

 Kde momentálně pracuješ? Popiš nám náplň své práce?

V současné době sloužím již 5 rok u 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany generálmajora Oskara Starkoče v Liberci. Sloužím na pozici velitele osádky družstva průzkumu. Co se týká mé pracovní náplně, tak krom své odbornosti což je CBRN průzkum, dělám, co je potřeba. Loni v únoru jsem se vrátil ze své první zahraniční operace v Afghánistánu, kde jsem působil 6 měsíců jako člen 1. jednotky Guardian Angels. V současné době je naše pomoc vyžadována především ve zdravotnictví. Osobně jsem byl nasazen v jedné ze severočeských nemocnic a byla to zkušenost, kterou bych přál všem, kteří si neváží práce sester a lékařů.

 Můžeš nám prozradit něco z osobního života? 

Mám stálý a spokojený vztah, v současné době žiju s přítelkyní v Mnichově Hradišti. Vzdělávání nikdy nekončí, a tak jsem zahájil kombinované studium VŠ v oboru Bezpečnostní managment. Když mám možnost, rád se věnuji svým koníčkům (sport, vaření, cestování).

 Co ti v poslední době dělá největší radost, a naopak co bys chtěl změnit? 

Mám radost sám ze sebe, mám skvělou přítelkyni, zaměstnání, které mě baví a jsem zdravý. To ostatní jsou malé věci. V tuto chvíli bych nic neměnil.

 

Zpět