Rychlý kontakt

SOŠ a SOU Horky nad Jizerou 35
294 73 Brodce

Tel:+420 326 312 234
Mob:+420 604 633 999
Fax: +420 326 312 119

Datová schránka ID: 8erybt4

Web: http://www.souhorky.cz
Mail: souhorky@souhorky.cz
Mail pro úřední podání: sohmb@kr-s.cz

Vaněk Martin

Vaněk Martin

Dávám směr budoucnosti

Jmenuji se Martin Vaněk a pracuji jako vedoucí stravování v mateřské škole. Školka se nachází v Kosmonosích a máme zde 200 dětí. Už v době, kdy se blížil konec školních let a maturitní zkouška se více a více přibližovala, dostával jsem nějaké pracovní nabídky. Mezi nimi byla i nabídka na vedoucího školní jídelny pro děti. Zde jsem viděl možnost něco změnit. Změnit způsob a vnímání školního stravování a zdravější vývoj dětí a to už od mladého věku.

V dnešní době bych přirovnal školní stravování k restauračnímu průmyslu, také zde nastává revoluce a většina školních jídelen se mění k lepšímu, zdravějšímu a modernějšímu vaření. Není to sice tak rychlé a kvalitní jako u již zmíněných restaurací, ale jde to.

Momentálně se nám podařilo získat certifikát (o zdravé školní jídelně) od Státního zdravotního ústavu a Ministerstva zdravotnictví. A v tomto chceme pokračovat i nadále. Předávat našim nejmenším kvalitní a zdravé jídlo, které podpoří jejich stravovací návyky. (Třeba někdy budeme předávat zkušenosti ostatním)

Na školní léta vzpomínám stále, plno věcí, které se člověk za dob studia naučil, teď jako když najde. Velmi často vzpomínám i na pedagogický ale i nepedagogický sbor, který za tím vším co jsme dokázali a dokážeme, stojí. S některými se potkávám a ostatní se pokouším občas navštívit, i když to není momentálně moc časté. Ono když se podívám na dnešní sbor, moc známých tváří nevídám.

I ve svém volném čase velmi často využívám věci, které jsem se naučil na střední škole. Pořádám různé společenské akce, obsluhuji, a když je potřeba tak i vařím na různé akce. Stále je co dělat.

Na závěr bych rád zmínil, aby se nikdo nebál udělat nějaký krok, o kterém si není jistý. Když budete dlouho přemýšlet, zdali je zrovna tento krok dobrý či nikoliv, může vám utéct a stejnou příležitost už nemusíte dostat. Zkusit se má všechno!

 

Zpět