Rychlý kontakt

SOŠ a SOU Horky nad Jizerou 35
294 73 Brodce

Tel:+420 326 312 234
Mob:+420 604 633 999
Fax: +420 326 312 119

Datová schránka ID: 8erybt4

Web: http://www.souhorky.cz
Mail: souhorky@souhorky.cz
Mail pro úřední podání: sohmb@kr-s.cz

Tomanová Jana

Tomanová Jana

„Horky!“ …pokaždé, když někdo v mém okolí vysloví toto slovo, rozzáří se mi oči a vzpomenu si především na mou odstartovanou kariéru barmana a reprezentanta v juniorských soutěžích…..
Jmenuji se Jana Tomanová a před devíti lety jsem úspěšně získala výuční list obor kuchař-číšník. Ze školy jsem si odnesla mnoho zkušeností a vědomostí, a to např. z absolvovaného someliérského kruzu, carvingového kurz, ale především čtyřdenního barmanského kurzu, který mě zaujal ze všech nejvíce.
Na základě nabídky školy, reprezentovat ji na soutěžích, jsem začala okamžitě trénovat, zajímat se o trendy, zjišťovat aktuální suroviny do koktejlů a díky známým rozsetých na barech, ať už v MB, nebo v Pha jsem zkoušela a vymýšlela můj soutěžní koktejl. Hotovo, vymyšleno a hurá na soutěže!!!! První soutěže proběhli v Poděbradech, kde jsem tři roky za sebou sbírala 1.místa. Dále se soutěžilo v Příbrami, kde jsem získala 1.místo a k tomu ocenění Nejlepší barman, Nejlepší práce barmana a Nejlepší koktejl.
Mezi tím vším jsem si stihla odskočit jako Au-pair do Španělska, přímo k Gibraltaru, kde jsem později pracovala jako barmanka a do Anglie, do Birminghamu, kde jsem pracovala jako servírka v pizzerii. Příležitost práce v zahraničí doporučuji všem!!! Ač jsou začátky opravdu těžké.
Pokud to vše mám sečíst, tak již 13 let pracuji v oboru servírka, barmanka, baristka.
Avšak tím má spolupráce se školou zdaleka neskončila….
Škola mi nabídla další příležitost, jak na sobě zapracovat, a to ve smyslu předání mých nasbíraných zkušeností dále studentům školy. Zde musím poděkovat konkrétně paní učitelce Romaně Niklové, která je toho příčinou ☺ Již čtvrtým rokem pořádáme společně se školou Barmanské kruzy Basic a Competition, souvisí s tím i příprava žáků na soutěže. S radostí pak jedu soutěžní tým pyšně podpořit ☺.
Tímto shrnutím mého pracovního života, bych chtěla říci všem studentům, pokud k Vám přijde PŘÍLEŽITOST (ať už se bude týkat zahraničí, soutěží, či lepší pracovní nabídky, apod.), abyste ji dali šanci a trochu zariskovali!!!! Protože kdo se bojí, nesmí do lesa ☺

Zpět