Rychlý kontakt

SOŠ a SOU Horky nad Jizerou 35
294 73 Brodce

Tel:+420 326 312 234
Mob:+420 604 633 999
Fax: +420 326 312 119

Datová schránka ID: 8erybt4

Web: http://www.souhorky.cz
Mail: souhorky@souhorky.cz
Mail pro úřední podání: sohmb@kr-s.cz

Šrámková Nikola

Šrámková Nikola

Nikola žije v Milovicích. Věnuje se od 11 let sportovní kynologii, cvičí s pejsky agility a dogdancing. Na Horkyfestu nám ukázala něco ze svého umění a její vystoupení s fenkou Čiki mělo obrovský úspěch.

1. Jak jsi se ke sportovní kynologii dostala?
Když mi bylo 11 let, tak jsem se byla podívat na soutěži a chtěla jsem to také zkusit. Můj první pejsek, se kterým jsem trénovala, byla fenka trpasličího pudla Kačenka. S mou druhou fenkou, také trpasličím pudlem jménem Čikita, se v současné době připravuji na zkoušku A1 – poslušnost. Čikitu jste mohli vidět právě na Horkyfestu.

2. Kolik času věnuješ tréninku?
Většinou trénujeme o víkendu. Je neuvěřitelné, co všechno se může pes naučit. Nejobtížnější je pro ni naučit se tzv. houpačku a slalom. V létě jezdíme na speciální tábory určené k setkání lidí, kteří cvičí pejsky jako já. Hodně se psy pracujeme a také si vyměňujeme zkušenosti.

3. Účastníš se soutěží. Máte nějaká ocenění?
Máme jedno první a dvě druhá místa v soutěžích agility. Medaile se mi doma docela hezky množí, můžu být na svoji psí holku skutečně pyšná. Teď mám ještě jednu fenku Ebi, kterou také trénuji na agility. Doufám, že i ona bude úspěšná.

Zpět