Rychlý kontakt

SOŠ a SOU Horky nad Jizerou 35
294 73 Brodce

Tel:+420 326 312 234
Mob:+420 604 633 999
Fax: +420 326 312 119

Datová schránka ID: 8erybt4

Web: http://www.souhorky.cz
Mail: souhorky@souhorky.cz
Mail pro úřední podání: sohmb@kr-s.cz

Šplíchalová Jana

Šplíchalová Jana

Cukrářský soutěžní tým - Jana Šplíchalová, Tereza Minaříková, Žaneta Křížová.  Soutěží GASTRO PODĚBRADY vyvrcholil maraton cukrářských klání a děvčatům zbyly jen tři dny na přípravu.

1. Jaké bylo téma a co jste vytvořily?
Jana: V Poděbradech jsme spolu s Žanetou Křížovou vytvořily svatební kloboučky na téma První republika. Lucka: Téma bylo První republika a vytvořily jsme spolu s Terkou Minaříkovou dort, na kterém byly kytičky a namalovaný obrázek od Alfonse Muchy. Terka: Téma bylo „První republika“ a vytvořily jsme s Luckou Zemanovou nádherný dort Vzpomínka na Alfonse Muchu. Žaneta: Spolu s Jančou Šplíchalovou jsme vytvořily svatební kloboučky.

2. Kde jste vzaly nápad a jak jste se umístily?
Jana: Umístily jsme se ve zlatém pásmu na druhém místě. Nápady jsme vymyslely s paní mistrovou Pechlátovou. Lucka: I když jsem se nejdřív bála, že ten obrázek nezvládnu. Nakonec se vše vydařilo. Terka: Na nápad nebylo moc času, všechno bylo ve spěchu, ale paní mistrová opět projevila svoji kreativitu a vyplatilo se riskovat. S Luckou jsme se umístily čtvrté ve stříbrném pásmu. Žaneta: Nápad se zjevil v mysli paní mistrové a postupně se pak dolaďoval dle našich představ. S Jančou jsme se umístily ve zlatém pásmu na druhém místě.

3. Jaké máš pocity ze soutěže?
Jana: Myslím, že soutěž pro nás byla velmi náročná už jen kvůli krátkému času na přípravu. Lucka: Bylo to tam hezké, ale moc dlouhé, takže mě bolely nohy. Terka: Bylo to velmi náročné celý den stát na nohou. Byla to pro mě zase nová zkušenost. Žaneta: Soutěž byla náročná, už kvůli krátkému času, když jsme se hned po Gastro Hradec musely připravit na Poděbrady.

Zpět