Rychlý kontakt

SOŠ a SOU Horky nad Jizerou 35
294 73 Brodce

Tel:+420 326 312 234
Mob:+420 604 633 999
Fax: +420 326 312 119

Datová schránka ID: 8erybt4

Web: http://www.souhorky.cz
Mail: souhorky@souhorky.cz
Mail pro úřední podání: sohmb@kr-s.cz

Šimek Radim

Šimek Radim

1) Na Karjala Cup 2015 jsi reprezentoval Českou republiku, což je pro Tebe splněný sen. Jaký je to pocit?
Pocit je to nádherný. Pro tyhle chvíle člověk hraje hokej a může si říct, že ta dřina, která za tím vším byla, stojí za to.

2) V zápase proti Finsku na MS 2016 jsi exceloval a byl jsi dokonce zvolen hráčem zápasu, k čemuž Ti moc gratulujeme. Vzpomeneš si, co se Ti v tu chvíli honilo hlavou?
Byl jsem samozřejmě rád. Tahle chvíle se nemusí už nikdy opakovat a já jsem si to moc užíval, i když zápas nebyl vítězný. Když mě vyhlásili a stál jsem tam jako nejlepší hráč utkání, tak jsem si vzpomněl na rodiče a na bráchu a v duchu jsem jim děkoval, protože je to i jejich VELKÁ zásluha.

3) Jak dlouho už se věnuješ hokeji a za který tým stabilně hraješ?
Hokej hraju od 3 let, takže nějakých 20 let už se za pukem proháním po ledě. Nyní hraji v týmu HC Bílí Tygři Liberec, kde jsem velmi spokojený. Dostávám hodně prostoru na ledě a mám tak možnost se zlepšovat a plnit si další sny.

4) Vzpomeneš si někdy na svá studentská léta v Horkách nad Jizerou?
Na střední školu vzpomínám hodně a rád. Hlavně nemám žádný negativní zážitek, protože tam bylo a je hodně skvělých lidí, kteří mi v kariéře také pomohli. Ať už je to bývalý zástupce pan Kosina, moje bývalá třídní učitelka Olinka Janičatová a i další skvělí učitelé - paní Klímová Ulmanová, paní Moravová, paní Rychtaříková a mnozí další. Škola mi vyšla vstříc, když jsem potřeboval individuální studijní plán. To byl pro mě jeden ze zásadních zlomů v tom, jestli budu hrát profesionálně hokej nebo ne. A jsem šťastný, že to všechno takhle dobře dopadlo.

Radime, moc děkujeme za rozhovor a přejeme Ti hodně dalších úspěchů nejen v hokeji, ale i v soukromém životě.

Zpět