Rychlý kontakt

SOŠ a SOU Horky nad Jizerou 35
294 73 Brodce

Tel:+420 326 312 234
Mob:+420 604 633 999
Fax: +420 326 312 119

Datová schránka ID: 8erybt4

Web: http://www.souhorky.cz
Mail: souhorky@souhorky.cz
Mail pro úřední podání: sohmb@kr-s.cz

Projekt Food Right Now – Postavme se hladu!

Společnost Člověk v tísni realizuje nový mezinárodní projekt pro střední školy Food Right Now – Postavme se hladu! Do tohoto projektu je také zapojena Střední odborná škola a střední odborné učiliště Horky nad Jizerou, kromě českých škol jsou zapojeni také učitelé a studenti z Francie, Itálie, Irska a Německa. 

Cílem projektu je zvýšit povědomí o problematice hladu a přístupu k potravinám mezi učiteli a studenty v pěti zemích Evropské unie.
Zapojené a vybrané školy v ČR:

  • Gymnázium Mnichovo Hradiště
  • Gymnázium prof.Jana Patočky Praha
  • ZŠ T.G. Masaryka a gymnázium Česká Kamenice
  • Střední odborná škola a střední odborné učiliště Horky nad Jizerou
  • Střední průmyslová škola stavební Plzeň
  • Střední průmyslová škola chemická Brno

Téma projektu na Střední odborné škole a středním odborném učilišti v Horkách nad Jizerou


Vybrali jsme si téma s názvem „Český česnek“ aneb návrat na česká pole je téma našeho projektu Food Right Now – Postavme se hladu! V příštím roce 2013/2014 budeme pokračovat v tradici – podporování a znovu navrácení českých výrobků, produktů na český trh. Pro další rok máme připravené téma český med a včelařství.

Týmy studentů se svými učiteli budou mít také možnost zapojit se do dalších aktivit probíhajících v rámci projektu, např. do kampaně u příležitosti Světového dne potravin (16. října 2013), kterou podpoří vlastní akcí na své škole či v obci.

V průběhu celého projektu bude vznikat za pomoci zúčastněných učitelů publikace pro výuku témat souvisejících s potravinovou bezpečností. Zpracované příklady dobré praxe budou dány k dispozici pedagogům středních škol z celé ČR.

Projekt Food Right Now – Postavme se hladu! usnadní učitelům i studentům lépe chápat otázky související s produkcí potravin a hladem ve světě, naučí se o nich diskutovat a přicházet s vlastními nápady řešení, do nichž se mohou oni sami zapojit.

Zpět