Rychlý kontakt

SOŠ a SOU Horky nad Jizerou 35
294 73 Brodce

Tel:+420 326 312 234
Mob:+420 604 633 999
Fax: +420 326 312 119

Datová schránka ID: 8erybt4

Web: http://www.souhorky.cz
Mail: souhorky@souhorky.cz
Mail pro úřední podání: sohmb@kr-s.cz

Přibyl Václav

Přibyl Václav

Na Horkách jsem ukončil obor Kuchař-číšník a nástavbové studium – Podnikání v roce 2008. Je to pár let, na které rád vzpomínám. Škola mi hodně dala v praxi i teorii, na stážích, kurzech i na soutěžích. S paní učitelkou Niklovou jsme se jako první z Horek zúčastnili kuchařské soutěže Gastrohradec. Tím jsme otevřeli cestu, kterou škola kráčí každoročně s velkými úspěchy. Rád jsem si rozšiřoval své gastronomické znalosti a dovednosti.

Jak se říká - voda plyne a čas letí - a i já jsem se vydal za prací. Vždy jsem byl trochu rebel a zvolil jsem si cestu jinou. Kuchařinou, která mě vždy bavila, se neživím.

Už 8 let mě můžete potkat v Mladé Boleslavi jako strážníka městské policie nebo popřípadě v Doksech u Máchače jako člena JSDH Doksy. Ať tak nebo tak, zvolil jsem službu v uniformě místo rondonu. Jako strážník MP se dostávám k různým životním příběhům a neslyším občas ani vlídného slova, když trestám něčí chybu. Na druhou stranu se snažím, aby spořádaní občané netrpěli bezohledností druhých. Naše služba je různorodá, každá směna je jiná a to se mně zamlouvá. Jako strážník jsem musel projít rekvalifikací a složit odbornou zkoušku před komisí MV. Udělal jsem si zbrojní průkaz, naučil se sebeobranu a další užitečné věci, které se neztratí.

S hasiči jezdím ke všem událostem, jsem velitel družstva, řidič-strojník, hasič-záchranář a nositel dýchací techniky. Mám mnoho kurzů: vyprošťování z havarovaných vozidel, práce a záchrana na vodní hladině, práce s motorovou a rozbrušovací pilou, nebezpečné látky...  Je to různorodá práce a něco od hasičů využiji i jako strážník MP.

Obě aktivity dělám rád, ale je to náročné na čas. Co bude v budoucnu, si netroufám říct. Možná jednou obléknu rondon a vrátím se ke svému voňavému a chutnému řemeslu.

Zpět