Rychlý kontakt

SOŠ a SOU Horky nad Jizerou 35
294 73 Brodce

Tel:+420 326 312 234
Mob:+420 604 633 999
Fax: +420 326 312 119

Datová schránka ID: 8erybt4

Web: http://www.souhorky.cz
Mail: souhorky@souhorky.cz
Mail pro úřední podání: sohmb@kr-s.cz

Martin Holas

Martin Holas

Vystudoval jsem obor gastronomie po krásných 5 letech studia, Končil jsem v roce 2016.

Na co a na koho ve škole nejraději vzpomínáš?

Opravdu rád vzpomínám na tu bezstarostnost, mé přešlapy, v menším měřítku úspěchy a naivní představu životě. Rád vzpomínám na intr, lidi ze školy, popřípadě na stáž na Slovensku. Tělocvik byl fajn! Měl jsem rád i literaturu. Učitelé..? Mám-li to brát chronologicky, tak první má myšlenka se upíná k paní Běle Burkovcové, první naše třídní. Byla zkrátka skvělá. Paní učitelce Romaně Niklové s odstupem času rozumím čím dal více. Chápu a zcela podporuji její styl, temperament a neuvěřitelné know-how ve výuce. Tehdy jsem si myslel, že je krutě razantní (za což jsem si mohl sám), ale doteď nezapomenu na toto: Tuk je nositelem chuti! Skvělá učitelka a její rady si beru jak srdci, tak mi procházejí žaludkem.. :)
Poznámka Martina ...Má perla, u které se usmála byla *vaječný vejvar*. Nemohu ovšem zapomenout na paní učitelku Olinku Janičatovou, tak na i paní učitelku Moravovou. Jsem rád, že jsem měl takové třídní. Vlastně všichni byli fajn!

Kde teď momentálně pracuješ nebo studuješ?
Aktuálně pracuji v Dobrovicích v cukrovaru. Jsem tam jako mechanik-seřizovač DSB. Trochu krok jinam, ale furt je tam cukr, cukr je monosacharid. "Vidíte? Stále jsem v gastronomii."
Ale také, sice s drobnými krůčky, podnikám. Dodělávám multimediální a nahrávací studio, kde se věnuji tvorbě reklamních spotů, recenzí, marketingu, postprodukci apod.

A můžeš prozradit něco ze soukromého života.?
Jsem v krásném vztahu s úžasnou dívkou, shodou okolností s bývalou spolužačkou. Pořídili jsme si pejska, který zlobí za 6 a chrápe za 8. Rád se dodatečně vzdělávám, ať je to v jakéhokoliv oboru. Potřeboval bych delší den na všechny zájmy a práci, můj život je pohyb, stále něco vymýšlím. Mám radost, když odvedu dobrou práci. Je vcelku jedno, zda to přinese materiální profit, nebo zkušenosti a obohacení, jsem rád za vše. Aktuálně dodělávám zmíněné studio, a budu moc rád, když ho dotáhnu do konce. Změnil bych toho spoustu, ale to bych pak nepsal stejný článek, jako je tento, tudíž se tím nezaobírám. Každopádně aktuální situace ve světě dokáže zkazit úsměv na tváři.

 

Zpět