Rychlý kontakt

SOŠ a SOU Horky nad Jizerou 35
294 73 Brodce

Tel:+420 326 312 234
Mob:+420 604 633 999
Fax: +420 326 312 119

Datová schránka ID: 8erybt4

Web: http://www.souhorky.cz
Mail: souhorky@souhorky.cz
Mail pro úřední podání: sohmb@kr-s.cz

Jelečková Kristýna

Jelečková Kristýna

Už od střední školy jsem věděla, že chci do světa – cestování miluju, chtěla jsem se naučit jazyk a také se postavit na vlastní nohy.

Po maturitě v oboru Cestovní ruch jsem šla pracovat na pozici servírky na půl roku – dostatek na to, abych si ušetřila peníze na splnění snu.

Nejdříve jsem měla odcestovat do Anglie, kde bych pracovala v hotelu, ale z osobních důvodů to nevyšlo. Nevzdávala jsem se a stále jsem hledala nějaký způsob, jak odcestovat z ČR. Najednou jsem narazila na internetu na Cultural Care agency, která se zaměřuje na au pair v USA. Po ověření existence agentury jsem neváhala a přihlásila se. Po úspěšném pohovoru u agentury se mi otevřel online profil pro host rodiny. Odjela jsem ke třetí rodině se třemi dětmi v Massachusetts, se kterou jsem měla 3 online pohovory.

První 3 měsíce pro mě byly nejhorší - děti zkoušely, co vše vydržím, smály se mi do obličeje a ignorovaly mě. Nejhorší na tom je, že rodina a kamarádi jsou 10 000 km daleko, takže se nemůžete jen tak sebrat a schovat se někomu pod křídla, ale aspoň existují chytré telefony. Jelikož jste tu nový, tak ani nikoho neznáte, takže se můžete jen zavřít do pokoje, vybrečet se a zase vstát na vlastní nohy.

Od té doby, co jsem v Americe, léto už není, co bývalo. Léto už neznamená, že mám prázdniny já, ale děti. Děti, o které se starám. Už nejsem tím bezstarostným dítětem, ale náhradní matkou. Také to už nejsou dlouhá rána po párty, nikdo mi nepere, neusmaží řízek a nevynadá za to, že jsem si na sluníčku nenamazala záda. Jestli jste zrovna v té fázi, kdy se o vás doma hezky starají, tak si to užívejte a hlavně poděkujte!

Au pair nemá jen tu špatnou stránku. I když děti někdy zlobí, pak jsou tu dny, kdy za vámi přijdou, obejmou vás a řeknou, jak vás milují, a že nechtějí, abyste jednoho dne odjeli domů. Pak je tu také cestování, navštívila jsem už dvakrát New York (New York City, Niagara Falls), New Hampshire (zábavní parky), Floridu (Miami Beach, ostrovy Keys), Illinois (Chicago), Washington state (Port Angeles, Olympic National Park, La Push Beach – Twillight saga a Seattle), Canadu (Vancouver – British Columbia). V následujících měsících plánuji Washington D. C., Philadelphii a West Coast.

V Americe žiju ve státě Massachusetts poblíž hlavního města Boston. Toto místo jsem si zamilovala a jinam bych už nechtěla. Našla jsem si tu skvělé kamarády a cítím se tu pomalu jako doma.

V říjnu tu budu půl roku. Program je na rok, ale je tu možnost prodloužení o 6, 9 nebo 12 měsíců. S rodinou jsme se shodli, že si pobyt prodloužím o 12 měsíců, takže místo jednoho roku, kdy už mám polovinu za sebou, tu zůstanu dva roky.

I když je to občas boj, tak to rozhodně stojí za to! Důležité je se předčasně nevzdávat a bojovat.

Zpět