Rychlý kontakt

SOŠ a SOU Horky nad Jizerou 35
294 73 Brodce

Tel:+420 326 312 234
Mob:+420 604 633 999
Fax: +420 326 312 119

Datová schránka ID: 8erybt4

Web: http://www.souhorky.cz
Mail: souhorky@souhorky.cz
Mail pro úřední podání: sohmb@kr-s.cz

Javůrek Michal

Javůrek Michal

Jmenuji se Michal Javůrek a jsem student 3. ročníku oboru Gastronomie na SOŠ a SOU v Horkách n/J 35

Vždycky mě zajímala politika a dění kolem mě. Zprávy a denní čerstvé informace byly a jsou mým denním chlebem. Už v prvním ročníku na SŠ jsem se od kamaráda dozvěděl o aktivitě studentů a mládeže – Parlament mládeže města MB a brzy jsem se stal jeho součástí.

Poslední dva roky se aktivně angažuji v tomto Parlamentu mládeže města Mladá Boleslav. Letošní rok jsem byl zvolen předsedou. S tím úzce souvisí i mé členství v předsednictvu Národního parlamentu dětí a mládeže za Středočeský kraj.

Snažím sledovat dění ve světě i u nás včetně politického spektra. Smysl mých aktivit vidím v možnosti ovlivnit běh věcí okolo nás a prosazovat myšlenky a názory mladé generace do zkostnatělého soukolí naší politiky. Věřím, že naše myšlenky a slova najdou svůj cíl. Nevyhovuje mi stát jen pasivně bokem a nadávat na neměnný stav dění.

Naše postoje ukazujeme a převádíme do praxe prostřednictvím mnoha akcí např. kulatý stůl mládeže a magistrátu města MB nebo akce: „Pověz mi, kam na střední“, kde ukazovali pouze studenti jednotlivých SŠ (bez pedagogů), jak jejich škola vypadá a jak se prezentuje na veřejnost. Tato činnost mě velice naplňuje a věřím, že tímto směrem se budu i nadále životem ubírat.

Zpět