Rychlý kontakt

SOŠ a SOU Horky nad Jizerou 35
294 73 Brodce

Tel:+420 326 312 234
Mob:+420 604 633 999
Fax: +420 326 312 119

Datová schránka ID: 8erybt4

Web: http://www.souhorky.cz
Mail: souhorky@souhorky.cz
Mail pro úřední podání: sohmb@kr-s.cz

Jan Maršinský

Jan Maršinský

Kdy jsi studoval na naší škole a v jakém oboru?

Od roku 2000 – 2005 v oboru kuchař - číšník.

Na co nejraději ve škole vzpomínáš?

Určitě to bude internát  Byla tam skvělá parta lidí a byli jsme hodně semknutí. Na naše zdravé „alotrie“ opravdu rád vzpomínám. Pak určitě praxe na hospodyňském domě, flambování palačinek ve vinárně, organizování rautu pro rodiče, Horky Fest. Samozřejmě zahraniční stáže do hotelu Fis na Slovensku, neměcký Babenhausen, rakouský Kremž. Je toho opravdu hodně. Rád vzpomínám opravdu na všechny. Na ráznou paní Gregorovou na hospodyňském domě, bezedný humor pana Veselého, naší třídní maminu paní Rychtaříkovou, paní Rambouskovou, Rumlovou, Batalovou, Eliášovou, Říhovou, Capouchovou, Prokůpkovou, Moravovou, Kobzeovou, Niklovou, Somrovou, Kroupovou, Leonhardtovou, Starou, Kumpoštovou a další super lidi. Z předmětů mě nejvíce bavilo stolničení, němčina, technologie přípravy pokrmů a světe div se….technické kreslení.

Kde momentálně pracuješ?

Momentálně pracuji u letecké společnosti Smartwings Group. Popiš nám náplň své práce? Stevard v letadle Boeing 737-700,800,900. Starost o bezpečnost a komfort cestujících během letu. Další činností na palubě může být starat se o tzv. palubní servis (rozdávání nápojů, jídla), skyshop (prodej zboží na palubě) a další…Pracovní náplň na zemi – pohotovost. Jedná se o časový úsek, při kterém je palubní průvodčí vázán na administrační centrum společnosti a může být použit jako náhrada za chybějícího kolegu/kolegyni.

A můžeš prozradit něco z osobního života?

Otázka mé babičky „Honzíku a kdy bude svatba?“ „Babi, já už ženatý dávno jsem, se svojí svobodou“ (smích).  Díky pandemické situaci ohledně Covidu-19 se svět „zpomalil“ a tím i letecký provoz, tak mi čas krátí Playstation 4 s virtuální realitou, ale samozřejmě mi dělá radost  rodina, přátelé a hlavně, že jsme zdraví. A asi jako všichni si přejeu vrátit se do života, který byl před pandemií.

Zpět